«Кредитування для фермерів — це додаткова можливість спрямувати кошти на збільшення земельного банку», — директор ТОВ «Агрокор Полтава» Сергій Подріз

Сергій Подріз спочатку допомагав батькові обробляти сімейні паї. А в 2016 році родина вирішила створити ТОВ «Агрокор Полтава», яке син і очолив. На сьогодні в господарстві вирощують кукурудзу, пшеницю, соняшник. Цього року має бути ще й соя. «Соя — культура непримхлива, а ціна на неї тримається вже два роки поспіль завдяки попиту і в харчовій промисловості, і в тваринництві. Тому, як на мене, на внутрішньому ринку її буде не вистачати».

А ще в найближчих планах сільськогосподарського господарства — придбання землі, оскільки останнім часом власники паїв усе частіше продають земельні наділи. Тож якщо фермер, який цю землю обробляє, не купить її, то це може зробити великий агрохолдинг.

«Техніка у нас вся своя, повністю оновлена, тому ми вирішили зосередитись на придбанні земельних ділянок, — пояснює Сергій Андрійович. — Вирішили трішки зекономити, не вкладати на початку року на купівлю добрив і насіння, а відкласти кошти, бо, можливо, хтось із пайовиків захоче продати землю. Тобто ми вирішили взяти участь у проєкті з підтримки фермерів від Програми USAID АГРО не від безвиході, а для того, щоб заощадити певні кошти і вкласти їх у розвиток. Тим паче зараз війна і ми не знаємо, що буде завтра».

У 2024 році ТОВ «Агрокор Полтава» отримало товарний кредит за проєктом «Фермер, є кредит» від компанії «Агро Арена», що реалізується за підтримки Програми USAID АГРО. Господарство придбало насіння кукурудзи й соняшника. А ще, як підкреслює керівник фермерського господарства, у межах цієї ініціативи виникла можливість отримувати агрономічні консультації від співробітників компанії, що є дуже важливою допомогою.
«Ми вирішили скористатися товарним кредитуванням від “Агро Арени”, бо останні роки в банків часто змінюється умови, та й отримати товарний кредит невеликому фермеру не така проста справа», — вважає голова господарства.

Під час війни сільськогосподарським підприємствам працювати непросто. За словами керівника «Агрокор Полтава», в планах було працевлаштувати двох трактористів, але хлопці пішли на війну. Тож дуже гостро наразі стоїть питання з кваліфікованими кадрами. Другий момент — із початком великої війни ціни на сільгосппродукцію обвалилися і господарство не змогло продати врожай за ринковими цінами.

«Ми були змушені продати частину врожаю за цінами, які нижче ринкових, оскільки ми мали платити людям кошти за користування землею, — розповідає Сергій Андрійович. — Важко зараз виживати. Посівну 2024 року плануємо по мінімуму, без зайвих добрив, бо немає впевненості у завтрашньому дні. Дуже важливо, що є такі проєкти з товарного кредитування, як “Фермер, є кредит” від “Агро Арени”. Це справжня підтримка фермерства, адже ми можемо отримати все необхідне для посівної, зокрема насіння, засоби захисту рослин від різних брендів, основні добрива, а з цього року — і пальне. Причому добривами і пальним мало хто кредитує на ринку».

Сума кредиту — до 500 тис. грн без застави, для більших господарств — від 500 тис. грн у вигляді застави можна надати будь-який вид забезпечення на вибір фермера.
Сергій Подріз як додаткову перевагу також виокремлює, що «Агро Арена» завжди надає якісний консультаційний супровід: наприклад, радить, у які терміни, з якою густиною доцільно сіяти ту чи іншу культуру, в якій період вносити препарати, в якій нормі, який препарат буде економічно вигідний в заданих умовах.

«Коштів наразі на все не вистачає, але ми сіємо ще, зокрема і щоб допомагати ЗСУ. Сподіваємось, що наша праця наблизить Україну до перемоги, бо тільки разом ми — сила», — резюмує фермер.

Щоб стати учасником проєкту з товарного кредитування "Фермер, є кредит", залишайте заявку на сайті або за номером гарячої лінії 0-800-307-001. Усі деталі — на сайті: www:agro-arena.com.ua.
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.