«Товарне кредитування сьогодні - це реальна допомога невеликому фермеру вчасно почати посівну», голова ФГ “Степове” Дубенець Віталій

Фермерське господарство «Степове» зареєстроване ще в 2004 році. Справу розпочинав батько і певний час працював самостійно, але згодом до нього приєднався син Віталій. «Тривалий час я був на державній службі, але років дванадцять тому вирішив, що варто продовжити батьківську справу. Можна навіть сказати, що моя любов до сільського господарства — це певна традиція, оскільки і мій дід теж працював на землі, і при Радянському Союзі його навіть розкуркулили», — розповідає Віталій Дубенець.

Господарство вирощує кукурудзу, соняшник, сою і квасолю. Має власну техніку для обробітку. Фермер говорить, що з початком повномасштабного вторгнення умови роботи змінились дуже суттєво і, звісно, не на краще.

«У перші дні війни збуту не було взагалі. У нас залишалося зерно, яке ми хотіли продати, щоб отримати кошти на посівну, але ми не могли цього зробити. Коли запрацював зерновий коридор, стало легше. А зараз логістика фактично з’їдає наші доходи. Ціна за фрахт виросла фактично втричі. А ще змінилися закупівельні ціни, зменшилась рентабельність, зникли всі кредитні програми. Ми звикли до того, що було багато пільгових державних програм. Це і безвідсоткові кредити і відшкодування при купівлі сільськогосподарської техніки українського виробництва. А з початком великої війни все закінчилося. Так, можна взяти кредит у банку, втім це надзвичайно складно зробити, адже банк вимагає тверду заставу, кредитну історію, я вже не кажу про оформлення документів і тривалість прийняття рішень», — говорить аграрій.

За таких умов фермер почав зменшувати видатки — оптимізував витрати, зменшив використання мінеральних добрив. Але ж економити на всьому неможливо. Саме тому в 2024 році ФГ «Степове» отримало товарний кредит за програмою «Фермер, є кредит» компанії «Агро Арена», яка за підтримки Програми USAID АГРО реалізує проект товарного кредитування мікро-, малих та середніх виробників. Господарство придбало засоби захисту рослин, насіння кукурудзи та добрива.

Вибір кредитування саме за цією програмою фермер пояснює тим, що з компанією «Агро Арена» він вже співпрацює декілька років поспіль. “Ми співпрацюємо з 2016 року в цьому році стали учасником програми "Фермер, є кредит". В портфелі Агро Арени досить широкий асортимент продукції для посівної - насіння, ззр та добрив, ми завжди спокійні за якість - адже працюємо з офіційним дистриб’ютором, весь товар має сертифікати якості, додатковою перевагою для нас є і те, що до самої посівної продукція зберігається на паспортизованому складі в м.Черкаси, який відповідає всім вимогам зберігання як засобів захисту рослин так і насіння, добрив - таким чином ми захищені від псування товару та крадіжки. Товар отримуємо зі складу перед самою посівною, а розрахуватися можемо восени, як коштами так і отримати від Агро Арени допомогу в реалізації урожаю по вигідній ціні, що в даних умовах дуже важливо. І що імпонує - в Агро Арені команда дуже оперативно працює, це стосується і прийняття рішень, і відвантаження продукції, і консультування», — вважає фермер.

Незважаючи на те, що працювати на землі сьогодні непросто, в планах у фермерського господарства — розвиток: «З такою підтримкою можна планувати розширення земельного банку, збільшення площ в обробітку, також цікаво було б спробувати вирощувати нішеві культури, наприклад ягоди, бо, на мою думку, варто переходити до вирощування більш рентабельних культур».

Відповідаючи на питання, що зараз найбільше мотивує працювати, Віталій Дубенець говорить: «Ми працюємо, як і раніше. Всі процеси налагоджені, сіємо. Живемо. Український народ-незламний».

Щоб стати учасником програми товарного кредитування "Фермер, є кредит", залишайте заявку на сайті або за телефоном гарячої лінії 0-800-307-001, деталі програми на сайті: www:agro-arena.com.ua
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.