«Головне — зараз вистояти, пережити складні часи та здобути перемогу», — заступник голови ФГ «Верба» В’ячеслав Кабаненко

В’ячеслав Кабаненко змалечку працює на землі разом з батьком. Їхнє фермерське господарство «Верба» було зареєстровано ще в 1998 році. «Років із п’ятнадцяти почав допомагати батькові, працював на тракторі, потім, із вісімнадцяти, почав більше заглиблюватися в роботу: вивчав, як ростуть рослини, які гербіциди потрібні, як сіяти», — розповідає В’ячеслав.

Зараз в обробітку ФГ «Верба» — 240 га. Вирощують кукурудзу, соняшник, пшеницю. До 2024 року ФГ «Верба» жодного разу не користувалось кредитами. «У 2021 році ми зібрали дуже хороший врожай. Усі склади забили і чекали на хороші ціни. А потім почалася велика війна, у нас все зерно було на складах, ціни моментально впали. Ми були змушені продати зерно собі в мінус. Вклали гроші в землю, як завжди. А в 2023 році град побив 80% наших полів. У нас тільки на одному гектарі кукурудзи збитки сягали більше 6,7 тис. грн. На соняшнику вийшло мінус 3 тис. Загальна картина господарства — ми втратили більше мільйона гривень, тому постала гостра необхідність у кредитуванні», — розповідає В’ячеслав.

До вибору, в кого взяти кредит, фермер підійшов творчо— проаналізував усі наявні програми з кредитування аграріїв, які існували на той момент на ринку, і обрав ту, яка йому найбільше припала до душі. У 2024 році ФГ «Верба» отримало товарний кредит за програмою «Фермер, є кредит» від компанії «Агро Арена», яка за підтримки Програми USAID АГРО надає товарне кредитування мікро-, малим та середнім виробникам. «Я промоніторив всю наявну інформацію й обрав компанію «Агро Арена», у якої, як на мене, найкращий сервіс, прості і зрозумілі умови товарного кредитування саме для фермера, мінімальний пакет документів», — пояснює свій вибір фермер.

«У межах цього проєкту я закупив засоби захисту рослин — просто надав документи ФГ, які вимагалися, мені все погодили за 3 дні, надіслали договір, усе підписав без жодних банків і нотаріусів. Усе дуже швидко та зрозуміло. У портфелі компанії є майже всі виробники насіння та ЗЗР. Найголовніше, що немає величезних відсотків як у банку, щомісяця не потрібно платити, а тільки раз, після збору врожаю», — додає він.
Позитивним досвідом В’ячеслав поділився з аграрною спільнотою в своїх соцмережах, де є лідером думок. Такий шлях він обрав — бути корисним у складних умовах, збирати та поширювати інформацію, щодо доступних ресурсів та інструментів для невеликого фермера. «Адже тільки разом ми — сила», — переконаний він.

У планах молодого фермера — садівництво. «Є ідеї закласти сади, посадити малину, вишні, черешні чи лохину. Хочеться йти далі і розвиватися в сільському господарстві, але головне зараз — вистояти, пережити складні часи та здобути перемогу».

Щоб стати учасником проєкту товарного кредитування «Фермер, є кредит», залишайте заявку на сайті або за номером гарячої лінії 0-800-307-001. Деталі програми на сайті: www.agro-arena.com.ua.
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.