«Проєкт товарного кредитування “Фермер, є кредит” — унікальна можливість розвивати власну справу», — голова ФГ «Думенське» Євгеній Буткевич

У той час, коли більшість аграріїв говорять про те, що головне під час війни — вижити, Євгеній Буткевич вирішив пов’язати свою долю з сільським господарством. ФГ «Думенське» було зареєстровано в серпні 2023 року.

Євгеній закінчив Вінницький національний аграрний університет, згодом здобув другу вищу освіту в Національній академії державного управління при президентові України. «Аграрний університет я обирав свідомо, оскільки мені завжди було цікаве сільське господарство. Мій батько, нині вже покійний, певний час працював головою колгоспу, і я ще змалечку в певній мірі був залучений до роботи. Загалом у мене близько двадцяти років державної служби на різних посадах. Протягом шести років обіймав позицію голови районної державної адміністрації, був керуючим справами районної ради, а потім згідно з новим законодавством у райраді відбулися суттєві скорочення», — розповідає Євгеній.

«А далі почалася велика війна. Оскільки я мав певний досвід у сільському господарстві, вирішив спробувати і не шкодую про це. Не знаю, як далі буде складатися ситуація в країні, але я вірю, що завдяки Збройним Силам України у нас все буде добре — ми обов’язково переможемо і сільське господарство в Україні буде розвиватись. Часто для розвитку не вистачає коштів, але той хто шукає — знаходить. Можливості зараз є, як от гранти від Програми USAID АГРО, спрямовані на підтримку мікро, малих та середніх агропідприємств», — говорить фермер.

Євгеній вклав власні заощадження в придбання сільськогосподарської техніки і почав працювати. Зараз у господарства в обробітку 150 га і планується, що до кінця року буде вже 200 га. Восени посіяв озимі пшеницю і ячмінь, а по весні в планах посів сої. Кукурудзу і соняшник поки що сіяти не планують, оскільки, як зауважує фермер, на ці культури наразі «нестабільна цінова політика». У планах не тільки збільшення посівних площ, а й робота з новими культурами, зокрема цукровим буряком, оскільки в області є цукровий завод, який залюбки придбає продукцію.

Звісно, попри заощадження, власних коштів на цьогорічну весняну посівну не вистачило. Виникла необхідність у кредитуванні, але оскільки господарство ще не мало прибутку, банки в кредитах відмовляли. Євгеній почав шукати інші можливості. І в 2024 році ФГ «Думенське» отримало товарний кредит від компанії «Агро Арена» за проєктом «Фермер, є кредит», що реалізується за підтримки Програми USAID АГРО.

Господарство придбало дизельне пальне, мінеральні добрива, засоби захисту рослин. «Дуже вдячний компанії “Агро Арена”, що в такий непростий час вони допомагають фермерам і пішли мені назустріч. Жоден банк не погодився мені надати кредит, бо звітність у мене з нулями. Я отримав необхідні ресурси, щоб провести весняні польові роботи», — пояснює фермер.

Він підкреслює, що пальним та добривами на ринку нові господарства ніхто не кредитує, тож ця ініціатива для ФГ «Думенське» стала унікальною можливістю провести посівну та розпочати розвиток власної справи. Мінімальний пакет документів, швидке ухвалення рішень, якісні продукти вже зараз та можливість розрахунку в зручний термін восени і грошима, і збіжжям — усе це максимально важливі переваги співпраці. «Крім того, ми завжди в режимі 24/7 можемо розраховувати на отримання консультаційної та агрономічної підтримки», — додає Євгеній.

Він резюмує, що важко, але потрібно працювати, сплачувати податки, допомагати державі, заробляти на хліб для власної родини: «тільки той, хто рухається, може щось здолати».

Щоб стати учасником проєкту з товарного кредитування «Фермер, є кредит», залишайте заявку на сайті або за номером гарячої лінії 0-800-307-001. Усі деталі — на сайті: https://agro-arena.com.ua/.
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.
Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.